loading...

رادیاتور

رادیاتور ها گرما را از آب یا بخار می گیرند و از آن گرما برای گرم کردن هوای اطراف استفاده می کنند. با انجام این کار می توان از آنها برای گرم کردن یک اتاق استفاده کرد. رادیاتورها از فلز ساخته می شوند زیرا این ماده هدایت گرما بسیار خوبی است. آب گرم یا بخار از طریق رادیاتور عبور می کند و باله های خارجی به طور طبیعی با گذشت زمان گرم می شوند. با گرم شدن آن باله ، هوای اطراف نیز گرم می شود. رادیاتورها یکی از قدیمی ترین و موثرترین راه های گرم کردن خانه هستند. امروزه آنها هنوز در ساختمانهای سراسر جهان مورد…

بخاری های رادیاتور چگونه کار می کنند؟

بامین تهویه بازدید : 66 شنبه 28 دي 1398 نظرات ()

رادیاتور ها گرما را از آب یا بخار می گیرند و از آن گرما برای گرم کردن هوای اطراف استفاده می کنند. با انجام این کار می توان از آنها برای گرم کردن یک اتاق استفاده کرد.

رادیاتورها از فلز ساخته می شوند زیرا این ماده هدایت گرما بسیار خوبی است. آب گرم یا بخار از طریق رادیاتور عبور می کند و باله های خارجی به طور طبیعی با گذشت زمان گرم می شوند. با گرم شدن آن باله ، هوای اطراف نیز گرم می شود.

رادیاتورها یکی از قدیمی ترین و موثرترین راه های گرم کردن خانه هستند. امروزه آنها هنوز در ساختمانهای سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند و فقط به چند گزینه مؤثرتر توجه می شود. رادیاتورها به دلیل سادگی و توانایی آنها در گرم کردن یک فضا به طور مساوی و راحت ، هنوز هم مطلوب هستند. برای به دست آوردن بیشترین استفاده از سیستم گرمایش رادیاتور یا تصمیم گیری در مورد اینکه رادیاتورها گزینه مناسبی برای شما هستند ، مهم است که بدانید که چگونه کار می کنند ..

 

 

انتقال حرارت رادیاتور


اگر تاکنون به رادیاتور گرما نگاه کرده باشید ، متوجه خواهید شد که اکثر آنها به شدت برابر شده اند. آنها دسته ای از چین و چروک دارند و از نوعی فلز مانند چدن ساخته شده اند. چین ها یا چین ها به گونه ای طراحی شده اند که سطح آنها را افزایش می دهد تا فلز با هوا بیشتری در تماس باشد.

 

جهت مشاوره و خرید رادیاتور مناسب فضای خود با کارشناسان شرکت بامین تهویه تماس بگیرید یا به وب سایت شرکت به آدرس www.bamintahvie.com مراجعه نمایید.

 

گردش هواي طبيعي


این غیر معمول است که رادیاتور گرمایش منزل دارای هر نوع دمنده ای باشد زیرا به سادگی لازم نیست. هرچه هوای اطراف رادیاتور گرم می شود ، بالا می رود و از خارج خارج می شود و هوای خنک کننده جدیدی وارد می شود تا جای خود را بگیرد. جریان چرخشی هوا در اطراف رادیاتور شکل می گیرد و باعث می شود هوای اتاق به آرامی گرم شود.

 

رادیاتورهای بخار چگونه کار می کنند؟


رادیاتورهای بخار یکی از قدیمی ترین انواع رادیاتورها هستند و هنوز هم امروزه به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرند. رادیاتورهای بخار با توجه به اینکه وظیفه گرم کردن آب را دارند به دیگ متصل می شوند. دیگ بخار آب را گرم می کند تا به بخار آب شود. سپس بخار از طریق لوله عمودی به رادیاتور می انجامد و در آنجا انرژی حرارتی از طریق باله ها خاموش می شود. با از دست رفتن گرما از بخار ، به آرامی شروع به بازگشت به آب می شود. سرانجام بخار آب می شود و برای گرم کردن دوباره در دیگ بخار جریان می یابد.

 

چرخه گرمایش و سرمایش مجدداً تکرار می شود تا گرما به بقیه خانه منتقل شود.

 

رادیاتورهای آب گرم چگونه کار می کنند؟


رادیاتورهای آب گرم با روشی بسیار شبیه به رادیاتورهای بخار کار می کنند ، مگر اینکه بدون تمام فشارهای ناشی از بخار و با رویکردی فعال تر برای جابجایی گرما در اطراف کار کند. هر رادیاتور موجود در سیستم آب گرم دارای ورودی و خروجی است. ورودی این است که آب گرم را وارد کنید و خروجی این است که آب بیرون بیاید. در حین کار سیستم ، آب در جایی در یک بخاری آب گرم گرم می شود. بسیار گرم است ، اما هرگز به جوش نمی آید.

 

پس از رسیدن آب به دمای مطلوب ، از بخاری و از طریق تمام رادیاتورهای خانه پمپ می شود. با عبور آب از هر رادیاتور ، گرمای خود را از دست می دهد. سرانجام برای گرم کردن مؤثر رادیاتور بسیار سرد می شود و مجدداً برای گرم کردن مجدداً به بخاری باز می گردد. برای گرم کردن خانه ، هر زمان که نیاز به افزایش دما باشد ، چرخه اتفاق می افتد. بخاری و پمپ معمولاً به یک ترموستات گره خورده است تا بدانند چه موقع باید شروع به کار کنند. این تضمین می کند که آنها فقط در شرایطی کار می کنند که گرما به بقیه خانه نیاز داشته باشد.قیمت رادیاتور

 

تعادل در سیستم گرمایش رادیاتور


برخلاف دیگر سیستم های گرمایشی ، مانند هوای اجباری ، جایی که تعادل درست در طرح اصلی واحد ایجاد می شود ، رادیاتورها باید تعادل برقرار کنند تا سطح خوبی از خروجی گرما از تمام واحدها حاصل شود. این تعادل با کنترل میزان سرعت جریان آب گرم در هر رادیاتور حاصل می شود. هرچه آب از طریق رادیاتور کندتر باشد ، گرمای بیشتری خاموش می شود. اگر سریعتر از طریق سیستم جریان یابد ، گرمای کمتری از آب خاموش می شود.

 

جهت مشاوره و خرید رادیاتور مناسب فضای خود با کارشناسان شرکت بامین تهویه تماس بگیرید یا به وب سایت شرکت به آدرس www.bamintahvie.com مراجعه نمایید.

 

رادیاتورها به درستی کار می کنند قبل از حرکت به رادیاتور بعدی در خانه شما ، باید تقریباً 10 درجه سانتیگراد را از یک انتها به طرف دیگر خاموش کنند. آزمایش برای این یک فرایند ساده است. فقط کافی است یک دماسنج را روی لوله ورودی رادیاتور بگذارید هنگامی که آب از طریق آن جریان می یابد تا ببینید دمای آن چیست و سپس آن را روی لوله خروجی قرار دهید تا ببینید دمای آب آب در حال خروج چیست. اگر درجه حرارت بیش از 10 درجه سانتیگراد کاهش یابد ، آب خیلی طولانی طول می کشد تا از طریق رادیاتور عبور کرده و خیلی از گرمای خود را به این مکان تسلیم کنید. راه حل این امر این است که دریچه را کمی بیشتر باز کنید تا اجازه دهید آب سریعتر وارد رادیاتور شود. اگر به اندازه کافی ریخته نشود ، آب خیلی سریع جاری می شود و شیر باید کمی بسته شود.

 

هنگام تلاش برای دستیابی به یک فضای راحت برای زندگی ، تعادل در سیستم بسیار حیاتی است. اگر یک رادیاتور گرمایش بیش از حد گرم می شود و سایرین به اندازه کافی خاموش نمی شوند ، شما در تمام فضای خانه خود به فضاهای گرم و سرد خواهید رسید. برای متعادل کردن همه چیز وقت بگذارید تا بتوانید بیشترین استفاده را از سیستم رادیاتور خود داشته باشید.فروش رادیاتور

 

چگونه رادیاتورها را تمیز کنیم


رادیاتورها باید در خانه تمیز نگه داشته شوند تا بتوانید از آنها بیشترین بهره را ببرید. از آنجا که گرما از طریق آب یا بخار در رادیاتور به هوای بیرون منتقل می شود ، بسیار مهم است که انتقال حرارت بدون وقفه انجام شود. هرگونه گرد و غبار یا گرد و غبار که روی باله ها یا صفحه رادیاتور جمع می شود به عنوان عایق عمل می کند و از انتقال حرارت از داخل رادیاتور به هوای بیرون جلوگیری می کند.

 

به سادگی هفتگی رادیاتور های خود را پاک کنید تا از جمع شدن خاک و زباله بر روی آنها جلوگیری شود. می توان آنها را در اکثر اوقات با آب معمولی شستشو داد یا یک محلول صابون ملایم هنگام تلاش برای از بین بردن مواد سخت تر. رادیاتورهای تمیز بسیار کارآمد تر از مایعهای کثیف هستند و با گذشت زمان برای از بین بردن سنگ زباله ، به مرور زمان در هزینه شما صرفه جویی خواهد شد

 

جهت مشاوره و خرید رادیاتور مناسب فضای خود با کارشناسان شرکت بامین تهویه تماس بگیرید یا به وب سایت شرکت به آدرس www.bamintahvie.com مراجعه نمایید.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 104
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 41
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 97
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 34
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 209
 • بازدید ماه : 1,303
 • بازدید سال : 11,639
 • بازدید کلی : 12,971