اگر در خانه خود رادیاتور پنلی دارید ، تشخیص اینکه بخار یا آب گرم می کنید دشوار است. هر دو سیستم در خانه های قدیمی رایج است و هر دو گرمای تمیز و بدون گرد و غبار را تأمین می کنند. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در تعیین نوع سیستم گرمایشی آورده شده است.

در مورد نوع رادیاتور خود حدس نزنید. چه رادیاتور آب گرم ، چه رادیاتور بخار یا هر نوع سیستم گرمایشی دیگر ،  امروز می تواند به شما کمک کند. برای شروع کار با ما با شماره 02188306500 تماس بگیرید.


رادیاتور


یک سیستم گرمایش بخار از دیگ آبگرم برای تبدیل آب به بخار استفاده می کند. سپس بخار از طریق لوله ها به رادیاتورها می رسد و خانه را گرم می کند. با خنک شدن بخار ، دوباره به درون آب متراکم شده و دوباره به دیگ بخار برمی گردد تا دوباره گرم شود. شاخص های سیستم های گرمایش رادیاتور بخار:


تعداد لوله ها

یک لوله: اگر می بینید که فقط یک لوله از رادیاتور شما می آید ، این بدان معنی است که شما یک سیستم یک لوله دارید و این قطعاً بخار است. بخار از طریق لوله می آید ، گرما پراکنده می شود ، بخار در رادیاتور متراکم می شود و آب از طریق همان لوله به دیگ برمی گردد.
دو لوله: دو لوله از رادیاتور به این معنی است که می تواند یک سیستم آب گرم یا بخار باشد. در سیستم بخار دو لوله ای ، بخار از یک لوله به رادیاتور وارد می شود و فرآیند متراکم سازی در لوله دیگر اتفاق می افتد و آب را به دیگ بخار برمی گرداند.
سوت بلند
اگر گاهی صدای سوت بلند را از رادیاتور خود می شنوید ، به احتمال زیاد سیستم گرمایش بخار دارید. سوت زدن همچنین ممکن است شاخصی باشد که سیستم شما به نگهداری نیاز دارد.
شیشه دید

شما باید به زیرزمین بروید و به دیگ بخار این قسمت نگاه کنید. سیستم های گرمایش بخار همیشه باید یک شیشه دید بصورت عمودی به بیرون دیگ بخار متصل شود. شیشه دید یک استوانه شیشه ای شفاف است که حدود 12 اینچ قد دارد و تا حدی پر از آب می شود تا میزان مایع موجود در سیستم را نشان دهد.


گرمایش آب گرم رادیاتور


در سیستم گرمایش آب گرم ، آب گرم از دیگ بخار از طریق پمپ گردش  به انواع رادیاتور منتقل می شود که باعث پخش گرما و گرم شدن اتاق می شود. هنگامی که گرما روشن است آب به گردش در سیستم ادامه می دهد. شاخص های سیستم های گرمایش آب گرم:

 

دو لوله
سیستم های آب گرم همیشه دارای دو لوله از رادیاتور هستند - نه لزوما از گوشه های مختلف. با این حال ، برخی از سیستم های گرمایش بخار نیز از دو لوله استفاده می کنند ، بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است


پمپ گردشی رادیاتور


اگر پمپ گردش خون به سیستم گرمایش دیگ بخار شما متصل باشد ، معمولاً به این معنی است که سیستم آب گرم دارید. پمپ های گردشی در انواع رنگ های زنده ارائه می شوند.


مخزن انبساط رادیاتور


اگر گرمایش آب گرم دارید ، باید یک مخزن انبساطی نزدیک دیگ بخار داشته باشید. منبع انبساط سیستم آب گرم را از ایجاد فشار بیش از حد محافظت می کند.


برای اطمینان از عملکرد بدون مشکل ، هر دو سیستم بخار و آب گرم باید سالانه سرویس شوند. سیستم های بخار به ویژه نیاز به مراقبت ویژه دارند که باید بطور منظم انجام شوند. هرکسی را که برای نگهداری سیستم گرمایشی خود انتخاب می کنید ، اطمینان حاصل کنید که آنها تجربه زیادی دارند و از نیازهای خانه های قدیمی آگاهی دارند.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا در مورد سیستم گرمایشی خود بیشتر بدانید. مهم نیست که شما چه نوع سیستم گرمایشی دارید ، ما می توانیم به حفظ آن کمک کنیم.

 

مشاهده لیست قیمت انواع رادیاتور در لینک روبرو : رادیاتور